Op 2 april 2025 was het 80 jaar geleden dat Oldenzaal werd bevrijd. In Oldenzaal werd op die dag de expositie ” De stad in oorlog” geopend in museum “Het Palthehuis” te Oldenzaal.

Tentoonstelling Stad in oorlog Oldenzaal 1940-1945

Verschillende verhalen over de oorlog worden verteld in deze tentoonstelling en ook voorwerpen die hiermee te maken hebben worden getoond.  Via deze verhalen wil het museum de verschillende gezichten van de oorlog laten zien.

De tentoonstelling is te zien in museum het Palthe Huis te Oldenzaal van 2 april t/m 5 oktober 2025.
Openingstijden: dinsdag t/m zondag van 12.00 – 17.00 uur.
Adres: Marktstraat 13, 7571 ED Oldenzaal

Lees meer informatie over de tentoonstelling op de website van het Palthehuis

De bevrijding van Nederland – animatie op de kaart

Vorig jaar plaatste ik in april een artikel over een prachtige animatie over de bevrijding van Nederland, gemaakt door het Nederlands Instituut voor Militaire Historie.

Omdat we dit jaar 80 jaar vrijheid vieren, wil ik toch nog even naar deze animatie verwijzen. Bekijk hier het artikel

 

80 jaar vrijheid
Getagd op:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *